Audo TR Bulb LED-lampa, E27 7,2W med glaskula
- 50 dagars öppet köp
- Fri frakt – från 500 kr
E27 7,2 W LED-lampa med skärm av opalglas
Denna dimbara lampa med modern LED-teknik imponerar med sin innovativa och genomtänkta design. TR Bulb överraskar med sina multifunktionella egenskaper, eftersom både lampan och uttaget redan är integrerade i den sfäriska skärmen. Skärmen är tillverkad av högkvalitativt opalglas och fungerar samtidigt som diffusor, vilket ger en behaglig och bländfri ljusfördelning.
TR Bulb-kollektionen av Tim Rundle är inspirerad av och skapad för det snabba, urbana livet som ständigt förändras. Oavsett om man byter bostad eller flyttar till ett nytt kontor – livet i storstaden är i ständig förändring. Rundles vision var att skapa en smart, mångsidig lampa som anpassar sig till denna moderna livsstil. Ljuskällan skulle kunna monteras på olika armaturer och samtidigt sätta design och atmosfär i förgrunden. Resultatet är TR Bulbs eleganta, minimalistiska utseende, som passar in i nästan alla moderna interiörer.
Tekniska data
- Jämförelsevärde ca 60 watt
Särskilda egenskaper
TR Bulb är en multitalang, eftersom den fungerar både som lampa och som skärm och är kompatibel med olika lampor från Audo Copenhagen.
Dimensioner
Tillverkare
- Varumärke:
- Audo Copenhagen
- SKU:
- 6731018X
Dimensioner
- Nettovikt (kg):
- 0

Vår kundservice hjälper dig gärna
Lamp24.se
- Europas största urval av varumärken
- 50 dagars öppet köp
- Fri frakt – från 500 kr






























