Produktdetaljer
Melange-brun taklampa Maria. med chintz-skärm
Artikelnummer | 4536140X |
---|---|
Tillverkare | HUFNAGEL |
Produktbeskrivning
-
Made in Germany
Chintz-taklampa med skärm i ljust melange-brunt avsedd för användning med energisparlampor
Den klassiska runda formen gör Maria till en taklampa för alla vardagsrum och den visar sig även passa in i alla stilar med sin eleganta passform. Då den är utrustad med E27-fattning kan energisparlampor användas och då minska strömförbrukningen mångfalt jämfört med en klassisk glödlampa. Skärmen är tillverkad av högkvalitativ chintz som skapar en effekt genom sin enkla elegans och skönhet. Undersidan är också täckt med vit chintz.
Denna tillverkare utvecklar och framställer design-orienterade lampor av högkvalitativa material så som mässing och handblåst glas och tecknar sig genom stort produktionsdjup som garant för den exklusiva kvalitén på sina produkter. Tillverkad i Tyskland.

Frågor & svar (0)
Var den första att ställa en fråga!
Kundrecensioner (3)


Melange-brun taklampa Maria. med chintz-skärm
Det är inte en iögonfallande lampa, men på grund av sin listiga och de...
Det är inte en iögonfallande lampa, men på grund av sin listiga och den vackra tygskärmen är det en lämplig lampa för alla områden, med mig hänger det i sovrummet.
äntligen en lampa i vardagsrummet
Jag köpte två lampor. En för mitt vardagsrum och en för sovrummet. De ...
Jag köpte två lampor. En för mitt vardagsrum och en för sovrummet. De är stora.
- Rum Vardagsrum och sovrum
- Ja, jag rekommenderar den här produkten.
Använd i vardagsrummet; Kvalitet ok; Färg mycket beige...
Använd i vardagsrummet; Kvalitet ok; Färg mycket beige